Yhteystiedot

Yhteystiedot


Nyytin verkkosivut avattiin 16.9.2016. Saavutettavuusseloste julkaistaan sivuilla 23.9.2020 mennessä.

Järjestön ja henkilökunnan yhteystiedot

Uusi osoitteemme 24.6.2020 alkaen

Nyyti ry
Elimäenkatu 26
00520 Helsinki

puh. 010 235 7520, toimisto@nyyti.fi

Käyntiosoite: Kuortaneenkatu 1, 3. krs

 

Median yhteydenotot

toiminnanjohtaja Minna Savolainen
puh. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

 

Laskutus

Y-tunnus 0618512-2

Laskut pyydetään toimittamaan ensisijaisesti verkkolaskuna:

Verkkolaskutustunnus/OVT-tunnus          003706185122
Liaison Technologies Oy välittäjätunnus  003708599126

Yhteistyökumppanimme verkkolaskutukseen liittyvissä asioissa on Tietotili Consulting Oy, puh. (09) 7253 0800

Mikäli verkkolaskutusta ei ole mahdollista käyttää, voi laskun toimittaa joko

sähköpostilla osoitteeseen  ppk@tietotili.fi   tai kirjepostina osoitteeseen:

Nyyti ry
PL 10
01611 Vantaa

Laskutusosoitteeseen ei tule lähettää muuta yhdistyksen postia kuin paperilaskuja. Muut postit toimitetaan Nyytin toimiston osoitteeseen.

 

 

Henkilökunnan yhteystiedot

Minna Savolainen
toiminnanjohtaja
puh. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

 

Sofia Lindqvist

Sofia Lindqvist
kehittämispäällikkö
puh. 050 349 9294
sofia.lindqvist@nyyti.fi

 

Arja Kero
asiantuntija, viestintä ja hallinto
puh. 050 409 0508
arja.kero@nyyti.fi

Mies lasilla ja paksu tumma parta. Henkilö on kalju ja hänellä on tumma villapaita.; En man med glasögon och ett tjockt mörkt skägg. Personen är kala och bär mörka tröja.; A man with glasses and a thick dark beard. The person is bald and wears dark sweater.

Jonatan Serue
järjestöassistentti
puh. 050 301 1774
jonatan.serue@nyyti.fi

Päivi Kohta
asiantuntija, verkkotoiminta, koulutustoiminta & Voimaa opiskeluun -hanke
puh. 050 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi

Annu Komulainen
asiantuntija, vaikuttaminen & KUPLA -opiskelijat päihdekulttuurin uudistajina -hanke
puh. 050 411 1661
annu.komulainen@nyyti.fi

 

Hymyilevä naisoletettu henkilö Linda Lindström vihreää ja valkoista kukkataustaa vasten

Linda Lindström
verkkotoiminnan koordinaattori; verkkotoiminta, etäryhmätoiminta ja verkkovapaaehtoistoiminta.
puh. / Whatsapp  050 530 2449
linda.lindstrom@nyyti.fi

 

Jaksaa jaksaa -hanke

Eeva Kolttola
hankekoordinaattori
puh. 050 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fi

 

Myötätuntoa korkeakouluihin -hanke

Laura Heimonen

Laura Heimonen
hankepäällikkö
puh. 050 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi

Sini Forssell

Sini Forssell
hankekoordinaattori
puh. 050 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

 

Takaisin opintoihin -hanke

Marjo Siltanen
hankepäällikkö
puh. 050 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi

Atte Rimppi

Atte Rimppi
hankekoordinaattori
puh. 050 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

 

Yhdessä yhteisöksi -hanke

Yhdessä yhteisöksi -hankkeen hankekoordinaattori Tuomas Meriön hiukset on leikattu hyvin lyhyeksi siiliksi, lähes kaljuksi. Hänellä on ruskeat viikset ja lyhyt parta. Tuomaksella on päällään vaalea neule, jonka alta näkyy vaaleansinisen kauluspaidan kaulukset.

Tuomas Meriö
hankekoordinaattori
puh. 050 308 3825
tuomas.merio@nyyti.fi

Ympäristöahdistuksen mieli -hanke

Elina Marttinen, hänellä on olkapäille ulottuvat vaaleat hiukset, isot mustat korvakorut ja punaiset huulet. Hänet on kuvattu ulkona puun edessä. Hän hymyilee.
Elina Marttinen
asiantuntija, psykologi, PsT
puh. 050 432 0933
elina.marttinen@nyyti.fi

 

Osa- aikaiset työntekijät ja harjoittelijat

 

 

Perhevapaalla olevat työntekijät

Leena Tuuttila
kehittämispäällikkö

Annina Lindberg

Annina Lindberg
hankekoordinaattori

Henna Sihvonen

Henna Sihvonen
hankekoordinaattori