Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

Järjestön yhteystiedot

Nyyti ry
Elimäenkatu 26
00520 Helsinki

Käyntiosoite: Kuortaneenkatu 1, 3. krs

sähköposti: toimisto@nyyti.fi

Laskutus

Ohjeet ja tiedot laskujen lähettämiseksi Nyyti ry:lle löytyvät erilliseltä sivulta – linkki Laskutus-sivulle

Median yhteydenotot

Minna Savolainen, toiminnanjohtaja
puh. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Henkilökunnan yhteystiedot

Minna Savolaisella on hymyilevät kasvot, mahonginväriset hiukset, hopeinen kaulakoru ja mustavalkoraitainen paita. Taustana punainen tiiliseinä.

Minna Savolainen
toiminnanjohtaja

puh. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Miesoletettu henkilö vaaleaa taustaa vasten. Henkilöllä on hymyilevät kasvot ja lyhyt siilitukka. Hän katsoo suoraan kameraan. Päällään hänellä on tummanharmaa villaneule ja alla musta paita.

Harri Helkiö
järjestöassistentti

puh. 050 304 0774
harri.helkio@nyyti.fi

Miesoletettu henkilö vaalean seinän edessä. Henkilöllä on musta lyhyet hiukset. Henkilö hymyilee ja katsoo kameraan. Päällään hänellä on vaaleansininen paita ja tummansininen neule

Tommi Yläkangas
asiantuntija, vaikuttamistyö

puh. 050 366 7786
tommi.ylakangas@nyyti.fi

Naisoletettu henkilö punaisen tiiliseinän edessä. Henkilöllä on musta lyhyet hiukset ja tummasankaiset silmälasit. Henkilö hymyilee ja katsoo hieman kamerasta ohi. Päällään hänelle on viininpunainen neuleponcho, jonka alla musta paita.

Arja Kero
asiantuntija, viestintä ja hallinto

puh. 050 409 0508
arja.kero@nyyti.fi

Vaalea, pitkähiuksinen naisoletettu. Laura hymyilee ja hänellä on yllään vaakaraitainen musta-valkoinen neule ja sen alla pystyraitainen musta-valkoinen paitapusero

Laura Heimonen
kehittämispäällikkö

puh. 050 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi

Naisoletettu henkilö punaisen tiiliseinän edessä. Henkilöllä on vaaleanruskeat taakse sidotut hiukset ja silmälasit. Henkilö hymyilee ja katsoo kameraan. Päällään hänelle on musta nahkatakki, musta paita ja valkoinen kaulakoru.

Päivi Kohta
asiantuntija, koulutuksellinen toiminta ja OHJY – Ohjauksella hyvinvointia -hanke

puh. 050 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi

Naisoletettu henkilö. Henkilö hymyilee ja hänellä on vaalean ruskeat keskipitkät hiukset. Henkilö hymyilee. Päällään hänellä on persikan värinen paita.

Leena Tuuttila
asiantuntija, mentorointitoiminta

puh. 050 431 8624
leena.tuuttila@nyyti.fi

Henkilö, jolla on vaalea tukka ja iho hymyilee kuvassa. Hänellä on silmälasit päässä ja violetti huivi kaulassa.  Taustalla on maisema.

Paju Lehtinen
muotoilija

paju.lehtinen@nyyti.fi

Naisoletettu henkilö, jolla tummat hiukset. Linda hymyilee ja hänellä on yllään sinivalkoinen pusero

Linda Lindström
asiantuntija, Nyytin vapaaehtoistoiminta

puh./Whatsapp/Telegram  050 530 2449
linda.lindstrom@nyyti.fi
Sijainti: Jyväskylä (Matarankatu 4, 40100 Jyväskylä)

Naisoletettu henkilö keltaisen seinän edessä. Henkilöllä on vaaleat pitkät hiukset ja vaaleasankaiset silmälasit. Henkilö hymyilee ja päällään hänellä on raidallinen paita.

Laura Porevirta
asiantuntija, Nyytin kohtaava verkkotoiminta

puh./Whatsapp/Telegram 050 521 0042
laura.porevirta@nyyti.fi
Sijainti: Jyväskylä (Matarankatu 4, 40100 Jyväskylä)

Jaksaa jaksaa -hanke ja Iloliike -hanke

Naisoletettu henkilö, jolla on tummat lyhyet hiukset. Henkilöllä on violetit pitkät korvakorut ja hän hymyilee iloisesti kameralle. Päällään hänelle on harmaa neuletakki, jonka alla musta paita.

Eeva Kolttola
asiantuntija

puh. 050 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fi

MiehenTila-hanke

Hymyilevä miesoletettu vaaleaa tiiliseinää vasten. Katsoo kameraan.

Samuli Hietala
hankepäällikkö

puh. 050 585 5436
samuli.hietala@nyyti.fi

Miesoletettu henkilö graffitilla peitetyn betoniseinän edessä. Hän hymyilee hieman ja katsoo suoraan kameraan. Henkilöllä on lyhyt ruskea tukka ja pyöreät tummat silmälasit. Päällään henkilöllä on farkkutakki.

Atte Rimppi
asiantuntija

puh. 050 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

Myötätuntoa korkeakouluihin -hanke

Naisoletettu henkilö vaaleanruskean seinän edessä. Henkilöllä on ruskeat hiukset poninhännällä ja kaulassaan vaalean roosanvärinen huivi. Henkilö hymyilee ja katsoo kameraan.

Sini Forssell
asiantuntija

puh. 050 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

Takaisin opintoihin -hanke

Naisoletettu henkilö punaisen tiiliseinän edessä. Henkilöllä on  vaaleat keskipitkä hiukset ja tummasankaiset silmälasit. Henkilö katsoo kameraan ja hymyilee. Päällään hänellä on oliivinvihreä pusero.

Marjo Siltanen
hankepäällikkö

puh. 050 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi

Miesoletettu henkilö, jolla keskiruskeat lyhyet hiukset ja viikset. Henrillä on yllään kuviollinen harmaa neule.

Henri Heikintalo
hankekoordinaattori

puh. 050 557 3144
henri.heikintalo@nyyti.fi

Yksinäisyystyö korkeakouluissa -hanke

Punatukkainen hymyilevä naisoletettu, jolla on päällään musta pusero

Annina Lindberg
hankepäällikkö

puh. 050 341 7473
annina.lindberg@nyyti.fi

Nainen hymyilee kameralle

Emmi Kyyhkynen
asiantuntija

puh. 050 433 8828
emmi.kyyhkynen@nyyti.fi

Ympäristöahdistuksen mieli -hanke

Naisoletettu henkilö paksun lehtipuun rungon vierellä. Hänellä on melko vaaleat pitkät hiukset ja vaalea iho. Henkilö hymyilee hieman. Päällään hänellä on vaaleanpunainen kuviollinen paita. Taustalla on kesäistä puiden vihreyttä.

Hanna Rintala
asiantuntija

puh. 050 553 1558
hanna.rintala@nyyti.fi

Naisoletettu henkilö hymyilee katsoen kohti kameraa. Taustalla pensas ja tiiliseinä. Henkilöllä on lyhyet vaaleat ja kiharat hiukset ja sininen paita, jossa on valkoisia kukkia.

Eeva Lilja
viestintäsuunnittelija, Ympäristöahdistuksen mieli -hanke
eeva.lilja@nyyti.fi

Harjoittelija