Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

Järjestön yhteystiedot

Nyyti ry
Elimäenkatu 26
00520 Helsinki

Käyntiosoite: Kuortaneenkatu 1, 3. krs

sähköposti: toimisto@nyyti.fi

Laskutus

Ohjeet ja tiedot laskujen lähettämiseksi Nyyti ry:lle löytyvät erilliseltä sivulta – linkki Laskutus-sivulle

Median yhteydenotot

Minna Savolainen, toiminnanjohtaja
puh. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Henkilökunnan yhteystiedot

Minna Savolaisella on hymyilevät kasvot, mahonginväriset hiukset, hopeinen kaulakoru ja mustavalkoraitainen paita. Taustana punainen tiiliseinä.

Minna Savolainen
toiminnanjohtaja

puh. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Leena Tuuttila
kehittämispäällikkö

puh. 050 431 8624
leena.tuuttila@nyyti.fi

Harri Helkiö
järjestöassistentti

puh. 050 304 0774
harri.helkio@nyyti.fi

Arja Kero
asiantuntija, viestintä ja hallinto

puh. 050 409 0508
arja.kero@nyyti.fi

Päivi Kohta
asiantuntija, koulutuksellinen toiminta ja OHJY – Ohjauksella hyvinvointia -hanke

puh. 050 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi

Sofia Lindqvist
asiantuntija, vapaaehtoistoiminta & ruotsinkielinen toiminta

puh. 050 349 9294
sofia.lindqvist@nyyti.fi

Naishenkilö, iloinen ja naurava ilme, punaiset vaatteet vihreää luontotaustaa vasten

Titta Hiltunen
asiantuntija, vaikuttaminen

puh. 050 411 1661
titta.hiltunen@nyyti.fi

Laura Porevirta
koordinaattori, Nyytin verkkotoiminta ja mielenTEKoja- hanke

puh./Whatsapp/Telegram 050 521 0042
laura.porevirta@nyyti.fi
Sijainti: Jyväskylä (Matarankatu 4, 40100 Jyväskylä)

Jaksaa jaksaa -hanke

Eeva Kolttola
hankekoordinaattori
puh. 050 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fi

Mielentekoja-hanke

Naishenkilö, jolla on hyvmyilevät kasvot, vaaleat pitkät hiukset ja sininen pusero
Sanna Seppänen
asiantuntija

puh./Telegram 050 553 1744
sanna.seppanen@nyyti.fi

Paju Lehtinen
muotoilija
paju.lehtinen@nyyti.fi

Linda Lindström
mielenTEKoja- chatin koordinaattori

puh./Whatsapp/Telegram  050 530 2449
linda.lindstrom@nyyti.fi
Sijainti: Jyväskylä (Matarankatu 4, 40100 Jyväskylä)

Myötätuntoa korkeakouluihin -hanke

Laura Heimonen
hankepäällikkö

puh. 050 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi

Sini Forssell
hankekoordinaattori

puh. 050 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

Takaisin opintoihin -hanke

Marjo Siltanen
hankepäällikkö

puh. 050 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi

Atte Rimppi
hankekoordinaattori

puh. 050 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

Yhdessä yhteisöksi -hanke

Annina Lindberg
hankekordinaattori

puh. 050 341 7473
annina.lindberg@nyyti.fi

Ympäristöahdistuksen mieli -hanke


Hanna Rintala
asiantuntija

puh. 050 553 1558
hanna.rintala@nyyti.fi

Osa-aikaiset työntekijät

Henri Heikintalo
henri.heikintalo@nyyti.fi

Sonja Sievers, Ympäristöahdistuksen mieli -hanke ja Takaisin opintoihin -hanke
sonja.sievers@nyyti.fi