Hyppää sisältöön

Yhteystiedot

Järjestön yhteystiedot

Nyyti ry
Elimäenkatu 26
00520 Helsinki

Käyntiosoite: Kuortaneenkatu 1, 3. krs

sähköposti: toimisto@nyyti.fi

Laskutus

Ohjeet ja tiedot laskujen lähettämiseksi Nyyti ry:lle löytyvät erilliseltä sivulta – linkki Laskutus-sivulle

Median yhteydenotot

Minna Savolainen, toiminnanjohtaja
puh. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Henkilökunnan yhteystiedot

Ruskeahiuksinen hymyilevä nainen, jolla on silmälasit. Naisella on oranssi mekko, jonka päällä on farkkukankainen jakku.

Minna Savolainen
toiminnanjohtaja

puh. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Siilitukkainen hymyilevä mies, jolla on pilottilasit. Henkilöllä on musta paita, jonka päällä on harmaa neule.

Harri Helkiö
järjestösuunnittelija

puh. 050 501 4299
harri.helkio@nyyti.fi

Miesoletettu henkilö seisoo vaalean taustan edessä. Henkilöllä on tummat lyhyet hiukset. Henkilö hymyilee ja katsoo kameraan. Päällään hänellä on vaaleansininen paita.

Tommi Yläkangas
asiantuntija, vaikuttamistyö

puh. 050 366 7786
tommi.ylakangas@nyyti.fi

Mustahiuksinen hymyilevä nainen, jolla on tummasankaiset silmälasit. Päällään naisella on musta neule, joka alla aniliininpunainen t-paita.

Arja Kero
asiantuntija, viestintä

puh. 050 409 0508
arja.kero@nyyti.fi

Naispuolinen hymyilevä henkilö, jolla on vaaleat hiukset ja yllä vaaleasävyinen paita.

Laura Heimonen
kehittämispäällikkö

puh. 050 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi

Nainen hymyilee ja katsoo kameraan. Hänellä on vaaleanruskeat puolipitkät hiukset ja silmälasit. Päällään hänelle on lyhythihainen kelta-valkokuvioinen mekko.

Päivi Kohta
asiantuntija, koulutuksellinen toiminta ja OHJY – Ohjauksella hyvinvointia -hanke

puh. 050 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi

Naisoletettu henkilö. Henkilö hymyilee ja hänellä on vaalean ruskeat keskipitkät hiukset. Päällään hänellä on tumma paita.

Leena Tuuttila
asiantuntija, mentorointitoiminta

puh. 050 431 8624
leena.tuuttila@nyyti.fi

Paju Lehtinen
muotoilija

paju.lehtinen@nyyti.fi

Tummatukkainen hymyilevä nainen, jolla on yllään musta kauluspaita.

Linda Lindström
asiantuntija, vapaaehtoistoiminta

puh./Whatsapp/Telegram  050 530 2449
linda.lindstrom@nyyti.fi
Osoite: Jyväskylä (Matarankatu 4, 40100 Jyväskylä)

Naisoletettu henkilö, jolla on vaaleat pitkät hiukset ja vaaleasankaiset silmälasit. Henkilö hymyilee ja päällään hänellä on musta paita.

Laura Porevirta
asiantuntija, kohtaava verkkotoiminta

puh./Whatsapp/Telegram 050 521 0042
laura.porevirta@nyyti.fi
Osoite: Jyväskylä (Matarankatu 4, 40100 Jyväskylä)

Iloliike -hanke

Naisoletettu henkilö, jolla on tummat lyhyet hiukset. Henkilöllä on pitkät korvakorut ja hän hymyilee iloisesti kameralle. Päällään hänellä on monivärinen mekko.

Eeva Kolttola
asiantuntija

puh. 050 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fi

MiehenTila-hanke

Mies valkoisella taustalla raidallisessa paidassa. Hymyilee kameralle.

Samuli Hietala
hankepäällikkö

puh. 050 585 5436
samuli.hietala@nyyti.fi

Miesoletettu henkilö hymyilee kuvassa. Hänellä on isot silmälasit, joissa on kullan väriset sangat. Henkilöllä on päällää sininen neule.

Atte Rimppi
asiantuntija

puh. 050 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

Myötätuntoa korkeakouluihin -hanke

Naisoletettu henkilö vaalean taustan edessä. Henkilöllä on ruskeat puolipitkät hiukset ja päällään musta paitamekko. Henkilö hymyilee ja katsoo kameraan.

Sini Forssell
asiantuntija

puh. 050 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

Takaisin opintoihin -hanke

Vaaleahiuksinen hymyilevä nainen, jolla on tummasankaiset silmälasit. Päällään naisella on vaaleansininen pusero, jossa vaaleanpunaisia kukkia.

Marjo Siltanen
hankepäällikkö

puh. 050 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi

Ruskeahiuksinen hymyilevä mies, jolla on viikset. Henrillä on päällään sinivalkoraidallinen t-paita.

Henri Heikintalo
hankekoordinaattori

puh. 050 557 3144
henri.heikintalo@nyyti.fi

Yksinäisyystyö korkeakouluissa -hanke

Ruskeahiuksinen hymyilevä nainen, jolla on tummasankaiset silmälasit. Päällään naisella on musta paita, jossa on valkoisia raitoja.

Annina Lindberg
hankepäällikkö

puh. 050 341 7473
annina.lindberg@nyyti.fi

Vaaleahiuksinen hymyilevä nainen, jolla on päällään musta mekko.

Emmi Kyyhkynen
asiantuntija

puh. 050 433 8828
emmi.kyyhkynen@nyyti.fi

Ympäristöahdistuksen mieli -hanke

Hymyilevä, vaaleaihoinen nainen, jolla on melko lyhyet, vaaleat hiukset. Hänellä on päällään kukikas sinisävyinen paita.

Hanna Rintala
asiantuntija

puh. 050 553 1558
hanna.rintala@nyyti.fi

Naisoletettu henkilö hymyilee katsoen kohti kameraa. Taustalla pensas ja tiiliseinä. Henkilöllä on lyhyet vaaleat ja kiharat hiukset ja sininen paita, jossa on valkoisia kukkia.

Eeva Lilja
viestintäsuunnittelija, Ympäristöahdistuksen mieli -hanke
eeva.lilja@nyyti.fi

Harjoittelijat

Mervi Kuusisto, kohtaava verkkotoiminta ja vertaistuokiot
mervi.kuusisto@nyyti.fi