Hoppa till innehåll

Kontaktuppgifter

Föreningens kontaktuppgifter

Nyyti ry
Elimägatan 26
00520 Helsingfors

Besökaddress: Kuortanegatan 1, Helsingfors

e-post: toimisto@nyyti.fi

Fakturering

Instruktioner och information för att skicka fakturor till Nyyti ry finns på en separat sida – en länk till faktureringssidan

Mediakontakter

Minna Savolainen
verksamhetsledare

tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Personal

Minna Savolainen har ett leende ansikte, mahognyhår, ett silverhalsband och en svartvitrandig skjorta. Röd tegelvägg i bakgrunden.

Minna Savolainen
verksamhetsledare

tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

En manlig förmodad person mot ljus bakgrund. Personen har ett leende ansikte och ett kort rakat hår. Hon tittar rakt in i kameran. Han är klädd i en mörkgrå tröja och en svart skjorta.

Harri Helkiö
organisations assistent

tfn. 050 304 0774
harri.helkio@nyyti.fi

En man förmodad person framför en ljus vägg. Personen har svart kort hår. Personen ler och tittar direct till kameran. Han är klädd i en ljusblå skjorta med en mörkblå tröja.

Tommi Yläkangas
sakkunnig, påverkansarbete

tfn. 050 366 7786
tommi.ylakangas@nyyti.fi

En kvinnlig förmodad person framför en röd tegelvägg. Personen har svart kort hår och mörkhyade glasögon. Personen ler och tittar lite förbi kameran. Han är klädd i en vinröd stickad poncho med en svart skjorta under.

Arja Kero
sakkunnig, kommunikation och administration

tfn. 050 409 0508
arja.kero@nyyti.fi

En leende kvinnlig förmodad person med mellanrött hår och en svart skjorta. I bakgrunden en lövmönstrad stol och gröna växter.

Henna Kukko
kommunikationsdesigner

henna.kukko@nyyti.fi

Blond, långhårig hona förmodad. Laura ler och har på sig en horisontell svartvit tröja och en vertikal svartvit blus under.


Laura Heimonen
utvecklingschef

tfn. 050 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi

En kvinnlig förmodad person framför en röd tegelvägg. Personen har ljusbrunt bakåtbundet hår och glasögon. Personen ler och tittar mot kameran. Hon är klädd i en svart skinnjacka, svart skjorta och ett vitt halsband.

Päivi Kohta
sakkunnig, utbildningsverksamhet och OHJY – Ohjauksella hyvinvointia -projektet

tfn. 050 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi

En kvinnlig förmodad person. Personen ler och hon har ljusbrunt hår. Hon är klädd i en röd tröja.

Leena Tuuttila
sakkuning, mentorskaps verksamhet

tfn. 050 431 8624
leena.tuuttila@nyyti.fi

En kaukasisk person med ljust hår. De har glasögon i huvudet och en violett halsduk på sig. Det finns ett landskap bakom dem.

Paju Lehtinen
designer

paju.lehtinen@nyyti.fi

Kvinnligt antagen person med mörkt hår. Linda ler och hon har på sig en blåvit tröja.

Linda Lindström
sakkunnig, volontärverksamhet & svenskspråkiga verksamhet

tel./Whatsapp/Telegram 050 530 2449
linda.lindstrom@nyyti.fi
Plats: Jyväskylä (Matarankatu 4, 40100 Jyväskylä)

En kvinnlig förmodad person framför en gul vägg. Personen har långt blont hår och ljushyade glasögon. Personen ler och hon är klädd i en randig skjorta.

Laura Porevirta
sakkunnig, onlineverksamhet

tfn./Whatsapp/Telegram 050 521 0042
laura.porevirta@nyyti.fi
Plats: Jyväskylä (Matarankatu 4, 40100 Jyväskylä)

Jaksaa jaksaa -projektet och Iloliike-projektet

En kvinnlig förmodad person som har mörkt kort hår. Personen har lila långa örhängen och hon ler glatt till kameran. Hon är klädd i en grå cardigan med en svart skjorta under.

Eeva Kolttola
projektkoordinator

tfn. 050 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fi

MiehenTila-projektet

En man le mot vit tegelvägg.

Samuli Hietala
projektchef

tfn. 050 585 5436
samuli.hietala@nyyti.fi

En manlig person framför en betongvägg täckt med graffiti. Han ler lite och tittar rakt mot kameran. Personen har kort brunt hår och runda mörka glasögon. Personen bär en jeansjacka.

Atte Rimppi
sakkunnig

tfn. 050 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

Myötätuntoa korkeakouluihin -projektet

En kvinnlig förmodad person framför en ljusbrun vägg. Personen har brunt hår upsatt i hästsvans och bär en ljus rosafärgad sjal runt halsen. Personen ler och tittar in i kameran.

Sini Forssell
sakkunnig

tfn. 050 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

Takaisin opintoihin -projektet

En kvinnlig förmodad person framför en röd tegelvägg. Personen har ljust mellanlångt hår och mörkhyade glasögon. Personen tittar på kameran och ler. Hon har en olivgrön tröja på sig.

Marjo Siltanen
projektchef

tfn. 050 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi

En manlig förmodad person med mellanbrunt kort hår och mustasch. Henri har en mönstrad grå tröja på sig.

Henri Heikintalo
projektkoordinator

tfn. 050 557 3144
henri.heikintalo@nyyti.fi

Yksinäisyystyö korkeakouluissa -projektet

En rödhårig leende kvinna vara klädd i en svart blus

Annina Lindberg
projektchef

tfn. 050 341 7473
annina.lindberg@nyyti.fi

En kvinna som ler mot kameran

Emmi Kyyhkynen
sakkunnig

tfn. 050 433 8828
emmi.kyyhkynen@nyyti.fi

Ympäristöahdistuksen mieli -projektet

En kvinnlig förmodad person bredvid stammen på ett tjockt lövträd. Hon har ganska blont långt hår och ljus hy. Personen ler lite. Hon är klädd i en rosa mönstrad skjorta. I bakgrunden syns trädens sommargrönska.

Hanna Rintala
sakkunig

tfn. 050 553 1558
hanna.rintala@nyyti.fi

En kvinnan ler och tittar på kameran. I bakgrunden en buske och en tegelvägg. Personen har kort blont och lockigt hår och en blå skjorta med vita blommor.

Eeva Lilja
kommunikationsdesigner, Ympäristöahdistuksen mieli -projektet
eeva.lilja@nyyti.fi

Praktikanter

Miranda Stubb, onlineverksamhet & svenskspråkiga verksamhet, miranda.stubb@nyyti.fi

Niina Mattola, onlineverksamhet, niina.mattola@nyyti.fi