Hoppa till innehåll

Kontaktuppgifter

Föreningens kontaktuppgifter

Nyyti ry
Elimägatan 26
00520 Helsingfors

Besökaddress: Kuortanegatan 1, Helsingfors

e-post: toimisto@nyyti.fi

Fakturering

Instruktioner och information för att skicka fakturor till Nyyti ry finns på en separat sida – en länk till faktureringssidan

Mediakontakter

Minna Savolainen
verksamhetsledare

tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Personal

Brunhårig leende kvinna med glasögon. Kvinnan är klädd i en orange klänning med en jeansjacka ovanpå.

Minna Savolainen
verksamhetsledare

tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Korthårig leende man som bär flygareglasögon. Personen har på sig en svart skjorta med en grå tröja över.

Harri Helkiö
organisationssamordnare

tfn. 050 501 4299
harri.helkio@nyyti.fi

En man förmodad person framför en ljus bakgrund. Personen har mörk kort hår. Personen ler och tittar direct till kameran. Han är klädd i en ljusblå skjorta.

Tommi Yläkangas
sakkunnig, påverkansarbete

tfn. 050 366 7786
tommi.ylakangas@nyyti.fi

Svarthårig leende kvinna med mörkbågade glasögon. Kvinnan är klädd i en svart tröja, med en anilinröd t-shirt under.

Arja Kero
sakkunnig, kommunikation

tfn. 050 409 0508
arja.kero@nyyti.fi

En kvinnlig leende person med blont hår bär en ljus skjorta.


Laura Heimonen
utvecklingschef

tfn. 050 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi

En kvinna ler och tittar mot kameran. Hun har halvlångt, ljusbrunt hår och glasögon. Hon har på sig en kortärmad gulvit mönsterklänning.

Päivi Kohta
sakkunnig, utbildningsverksamhet och OHJY – Ohjauksella hyvinvointia -projektet

tfn. 050 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi

En kvinnlig förmodad person. Personen ler och hon har ljusbrunt hår. Hon är klädd i en mörk tröja.

Leena Tuuttila
sakkuning, mentorskaps verksamhet

tfn. 050 431 8624
leena.tuuttila@nyyti.fi

Paju Lehtinen
designer

paju.lehtinen@nyyti.fi

Mörkhårig leende kvinna, har på sig en svart tröja.

Linda Lindström
sakkunnig, volontärverksamhet & svenskspråkiga verksamhet

tel./Whatsapp/Telegram 050 530 2449
linda.lindstrom@nyyti.fi
Plats: Jyväskylä (Matarankatu 4, 40100 Jyväskylä)

En kvinnlig förmodad person med långt blont hår och ljushyade glasögon. Personen ler och hon är klädd i en svart skjorta.

Laura Porevirta
sakkunnig, onlineverksamhet

tfn./Whatsapp/Telegram 050 521 0042
laura.porevirta@nyyti.fi
Plats: Jyväskylä (Matarankatu 4, 40100 Jyväskylä)

Iloliike-projektet

En kvinnlig förmodad person som har mörkt kort hår. Personen har långa örhängen och hon ler glatt till kameran. Hon är klädd i en mångfärgad klänning.

Eeva Kolttola
projektkoordinator

tfn. 050 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fi

MiehenTila-projektet

En man i rutig tröja står framör en ljus bakgrund. Ler mot kameran.

Samuli Hietala
projektchef

tfn. 050 585 5436
samuli.hietala@nyyti.fi

Den antagna manliga personen ler på bilden. Han bär stora glasögon med guldfärgade tinningar. Personen har en blå tröja på sig.

Atte Rimppi
sakkunnig

tfn. 050 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

Myötätuntoa korkeakouluihin -projektet

En kvinnlig förmodad person framför ett ljust bakgrund. Personen har brunt medellångt hår och bär en svart skjortklänning. Personen ler och tittar in i kameran.

Sini Forssell
sakkunnig

tfn. 050 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

Takaisin opintoihin -projektet

Blondhårig leende kvinna som bär mörka glasögon. Kvinnan bär en ljusblå blus med rosa blommor.

Marjo Siltanen
projektchef

tfn. 050 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi

Brunhårig leende man med mustasch. Henri har på sig en blå-vitrandig t-shirt.

Henri Heikintalo
projektkoordinator

tfn. 050 557 3144
henri.heikintalo@nyyti.fi

Yksinäisyystyö korkeakouluissa -projektet

Brunhårig leende kvinna med mörkbågade glasögon. Kvinnan är klädd i en svart t-skjorta med vita streck.

Annina Lindberg
projektchef

tfn. 050 341 7473
annina.lindberg@nyyti.fi

En blondhårig kvinna som bär en svart klänning.

Emmi Kyyhkynen
sakkunnig

tfn. 050 433 8828
emmi.kyyhkynen@nyyti.fi

Ympäristöahdistuksen mieli -projektet

En leende kvinna med ljus hy och ganska kort, blont hår. Hon är klädd i en blåfärgad skjorta med mönster av blommor.

Hanna Rintala
sakkunig

tfn. 050 553 1558
hanna.rintala@nyyti.fi

En kvinnan ler och tittar på kameran. I bakgrunden en buske och en tegelvägg. Personen har kort blont och lockigt hår och en blå skjorta med vita blommor.

Eeva Lilja
kommunikationsdesigner, Ympäristöahdistuksen mieli -projektet
eeva.lilja@nyyti.fi

Praktikanter

Mervi Kuusisto, onlineverksamhet
mervi.kuusisto@nyyti.fi