Hoppa till innehåll

Kontaktuppgifter

Föreningens och personalens kontaktuppgifter

Nyyti ry
Elimägatan 26
00520 Helsingfors

tfn. 010 235 7520
e-post: toimisto@nyyti.fi

Besökaddress: Kuortanegatan 1, Helsingfors

 

Mediakontakter

Minna Savolainen
verksamhetsledare
tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

 

Fakturering

Momsnummer  0618512-2

E-faktureringskod/EDI-kod 003706185122
OpenText förmedlarkod 003708599126

Vår samarbetspartner i frågor om e-fakturering är Tietotili Consulting Oy,
tfn. (09) 7253 0800

Pappersfakturor skickas till adress:
Nyyti ry
PB 10
01611 Vanda

eller via e-post till ppk@tietotili.fi

 

 

Personal

Minna Savolainen
verksamhetsledare
tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Leena Tuuttila
utvecklingschef
tfn. 050 431 8624
leena.tuuttila@nyyti.fi

Arja Kero
sakkunnig, kommunikation och administration
tfn. 050 409 0508
arja.kero@nyyti.fi

Päivi Kohta
sakkunnig, digitala tjänster, utbildningsverksamhet
tfn. 050 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi

Annu Komulainen
sakkunnig, påverkansfrågor
tfn. 050 411 1661
annu.komulainen@nyyti.fi

Sofia Lindqvist
sakkunig, volontärverksamhet och ansvarig för Nyytis svenskspråkiga verksamhet
tfn. 050 349 9294
sofia.lindqvist@nyyti.fi

 

Jaksaa jaksaa -projektet

Eeva Kolttola
projektkoordinator
tfn. 050 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fi

 

Myötätuntoa korkeakouluihin -projektet

Laura Heimonen
projektchef
tfn. 050 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi

Sini Forssell
projektkoordinator
tfn. 050 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

Linda Lindström
koordinator
tel./Whatsapp 050 530 2449
linda.lindstrom@nyyti.fi

 

Takaisin opintoihin -projektet

Marjo Siltanen
projektchef
tfn. 050 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi

Atte Rimppi
projektkoordinator
tfn. 050 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

 

Yhdessä yhteisöksi -projektet

Annina Lindberg
projektkoordinator
tfn. 050 341 7473
annina.lindberg@nyyti.fi

 

Ympäristöahdistuksen mieli -projektet

Elina Marttinen
sakkunnig, psykolog, PsD
tfn 050 432 0933
elina.marttinen@nyyti.fi

På vita bakgrunden, skriven i svart: Foto kommer

Roosa Lehtinen
designer
roosa.lehtinen@nyyti.fi

 

Deltidsanställd personal och praktikanter

Eetu Sopanen, Miesten vuoro -vertaiskeskustelutuokioiden ohjaus, 15.1.-31.5.2021
eetu.sopanen@nyyti.fi

Laura Porevirta, praktikant, 25.1.-31.5.2021 (Yhdessä yhteisöksi -projekt)
laura.porevirta@nyyti.fi

Juulia Tikkanen, praktikant, 1.2.2021- (Kampanjen)
juulia.tikkanen@nyyti.fi

Anastasia Lukina Macnab, praktikant, 1.2.2021- (Kampanjen)
anastasia.lukina.macnab@nyyti.fi

Cecilia Oksanen, praktikant, 1.2.-19.3.2021 (Digitala tjänster)

Camilla Heikkinen, praktikant, 1.3.-31.5.2021 (Takaisin opintoihin -hanke)
camilla.heikkinen@nyyti.fi

Henri Heikintalo, praktikant, 1.3.-31.5.2021 (NyytiCast-podcast)
henri.heikintalo@nyyti.fi