Hoppa till innehåll

Kontaktuppgifter

Föreningens och personalens kontaktuppgifter

Nyyti ry
Elimägatan 26      (Besökaddress: Kuortanegatan 1, Helsingfors)
00520 Helsingfors

tfn. 010 235 7520
e-post: toimisto@nyyti.fi

Mediakontakter

Minna Savolainen
verksamhetsledare
tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Personal


Minna Savolainen
verksamhetsledare
tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi


Leena Tuuttila
utvecklingschef
tfn. 050 431 8624
leena.tuuttila@nyyti.fi


Harri Helkiö
organisationsassistent
tfn. 050 304 0774
harri.helkio@nyyti.fi


Arja Kero
sakkunnig, kommunikation och administration
tfn. 050 409 0508
arja.kero@nyyti.fi


Päivi Kohta
sakkunnig, utbildningsverksamhet och OHJY – Ohjauksella hyvinvointia -projektet
tfn. 050 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi


Annu Komulainen
sakkunnig, påverkansfrågor
tfn. 050 411 1661
annu.komulainen@nyyti.fi


Sofia Lindqvist
sakkunig, volontärverksamhet och ansvarig för Nyytis svenskspråkiga verksamhet
tfn. 050 349 9294
sofia.lindqvist@nyyti.fi


Laura Porevirta,
koordinator, Nyytis digitala tjänster samt MielenTEKoja- projektet
laura.porevirta@nyyti.fi

Jaksaa jaksaa -projektet

Eeva Kolttola
projektkoordinator
tfn. 050 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fi

mielenTEKoja-projektet

Naishenkilö, jolla on hyvmyilevät kasvot, vaaleat pitkät hiukset ja sininen pusero
Sanna Seppänen
sakkunnig
tfn. 050 553 1744
sanna.seppanen@nyyti.fi


Paju Lehtinen
designer
paju.lehtinen@nyyti.fi


Linda Lindström
projekt koordinator
tel./Whatsapp 050 530 2449
linda.lindstrom@nyyti.fi


Laura Porevirta
koordinator, Nyytis digitala tjänster samt MielenTEKoja- projektet
laura.porevirta@nyyti.fi

Myötätuntoa korkeakouluihin -projektet


Laura Heimonen
projektchef
tfn. 050 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi


Sini Forssell
projektkoordinator
tfn. 050 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

Takaisin opintoihin -projektet


Marjo Siltanen
projektchef
tfn. 050 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi


Atte Rimppi
projektkoordinator
tfn. 050 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

Yhdessä yhteisöksi -projektet


Annina Lindberg
projektkoordinator
tfn. 050 341 7473
annina.lindberg@nyyti.fi

Ympäristöahdistuksen mieli -projektet


Hanna Rintala
sakkunig
tfn. 050 553 1558
hanna.rintala@nyyti.fi

Deltidsanställd personal

Cecilia Oksanen, Digitala tjänster
cecilia.oksanen@nyyti.fi

Praktikanter