Kontaktuppgifter

Kontaktuppgifter


Nyyti ry:s webbsida har publicerats 20.9.2016. Vi publicerar tillgänglighetsbeskrivningen på webbsidan senast 23.9.2020.

Föreningens och personalens kontaktuppgifter

Nyyti ry
Tölögatan 37 B
00260 Helsingfors

tfn. 010 235 7520, toimisto@nyyti.fi

Ingång: Tölögatan 37 A

 

Mediakontakter

verksamhetsledare Minna Savolainen
tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

 

Fakturering

Momsnummer                                                   0618512-2

E-faktureringskod/EDI-kod                       003706185122
Liaison Technologies Oy förmedlarkod  003708599126

Vår samarbetspartner i frågor om e-fakturering är Tietotili Consulting Oy,
tfn. (09) 7253 0800

Pappersfakturor skickas till adress:
Nyyti ry
PB 10
01611 Vanda

eller via e-post till ppk@tietotili.fi

 

Personal

Minna Savolainen
verksamhetsledare
tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Elina Marttinen
utvecklingschef, psykolog, psykologie doktor (PsD)
tfn. 050 432 0933
elina.marttinen@nyyti.fi

Arja Kero
sakkunnig, kommunikation och administration
tfn. 050 409 0508
arja.kero@nyyti.fi

Mies lasilla ja paksu tumma parta. Henkilö on kalju ja hänellä on tumma villapaita.; En man med glasögon och ett tjockt mörkt skägg. Personen är kala och bär mörka tröja.; A man with glasses and a thick dark beard. The person is bald and wears dark sweater.
Jonatan Serue
organisation assistent
tfn. 050 301 1774
jonatan.serue@nyyti.fi

Päivi Kohta
sakkunnig, online-aktiviteter och NYYTIN ELÄMÄNTAITOKURSSI & Voimaa opiskeluun -projekt
tfn. 050 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi

Annu Komulainen
sakkunnig, public relations & KUPLA -opiskelijat päihdekulttuurin uudistajina -projekt
tfn. 050 411 1661
annu.komulainen@nyyti.fi

Sofia Lindqvist

Sofia Lindqvist
sakkunnig, frivilligarbete och svenskspråkig verksamhet
tfn. 050 349 9294
sofia.lindqvist@nyyti.fi

Jaksaa jaksaa -projekt

Eeva Kolttola
projektkoordinator
tfn. 050 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fii

Myötätuntoa korkeakouluihin -projekt

Laura Heimonen

Laura Heimonen
projektchef
tfn. 050 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi

Sini Forssell

Sini Forssell
projektkoordinator
tfn. 050 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

Takaisin opintoihin -projekt

Marjo Siltanen
projektchef
tfn. 050 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi

Atte Rimppi

Atte Rimppi
projektkoordinator
tfn. 050 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

Yhdessä yhteisöksi -projekt

Yhdessä yhteisöksi -hankkeen hankekoordinaattori Tuomas Meriön hiukset on leikattu hyvin lyhyeksi siiliksi, lähes kaljuksi. Hänellä on ruskeat viikset ja lyhyt parta. Tuomaksella on päällään vaalea neule, jonka alta näkyy vaaleansinisen kauluspaidan kaulukset.

Tuomas Meriö
projektkoordinator
tfn 050 308 3825
tuomas.merio@nyyti.fi

Deltidsanställd personal och praktikanter

Angelina Nyblom, praktikant
tfn. 050 530 2449
angelina.nyblom@nyyti.fi

Eetu Sopanen, praktikant
eetu.sopanen@nyyti.fi

Sonja Tervala, praktikant
sonja.tervala@nyyti.fi

På familjeledighet

Leena Tuuttila
utvecklingschef

Annina Lindberg

Annina Lindberg
projektkoordinator

Henna Sihvonen

Henna Sihvonen
projektkoordinator