Hoppa till innehåll

Kontaktuppgifter


Nyyti ry:s webbsida har publicerats 16.9.2016. Vi publicerar tillgänglighetsbeskrivningen på webbsidan senast 23.9.2020.

Föreningens och personalens kontaktuppgifter

Från och med den 24 juni 2020 är vår nya adress:

Nyyti ry
Elimägatan 26
00520 Helsingfors

tfn. 010 235 7520, toimisto@nyyti.fi

Besökaddress: Kuortanegatan 1, Helsingfors

 

Mediakontakter

verksamhetsledare Minna Savolainen
tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

 

Fakturering

Momsnummer  0618512-2

E-faktureringskod/EDI-kod    003706185122
Liaison Technologies Oy förmedlarkod  003708599126

Vår samarbetspartner i frågor om e-fakturering är Tietotili Consulting Oy,
tfn. (09) 7253 0800

Pappersfakturor skickas till adress:
Nyyti ry
PB 10
01611 Vanda

eller via e-post till ppk@tietotili.fi

 

 

Personal

Minna Savolainen
verksamhetsledare
tfn. 044 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Sofia Lindqvist

Sofia Lindqvist
Utvecklingschef och ansvarig för Nyytis svenskspråkiga verksamhet
tfn. 050 349 9294
sofia.lindqvist@nyyti.fi

Arja Kero
sakkunnig, kommunikation och administration
tfn. 050 409 0508
arja.kero@nyyti.fi

Mies lasilla ja paksu tumma parta. Henkilö on kalju ja hänellä on tumma villapaita.; En man med glasögon och ett tjockt mörkt skägg. Personen är kala och bär mörka tröja.; A man with glasses and a thick dark beard. The person is bald and wears dark sweater.
Jonatan Serue
organisation assistent
tfn. 050 301 1774
jonatan.serue@nyyti.fi

Päivi Kohta
sakkunnig, digitala tjänster, utbildningsverksamhet & Voimaa opiskeluun – projektet
tfn. 050 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi

Annu Komulainen
sakkunnig, påverkansarbete & KUPLA – opiskelijat päihdekulttuurin uudistajina – projektet
tfn. 050 411 1661
annu.komulainen@nyyti.fi

Hymyilevä naisoletettu henkilö Linda Lindström vihreää ja valkoista kukkataustaa vasten

Linda Lindström
koordinator, digitala tjänster och internetbaserad volontärverksamhet
tel. / Whatsapp 050 530 2449
linda.lindstrom@nyyti.fi

 

Jaksaa jaksaa -projektet

Eeva Kolttola
projektkoordinator
tfn. 050 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fi

 

Myötätuntoa korkeakouluihin -projektet

Laura Heimonen

Laura Heimonen
projektchef
tfn. 050 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi

Sini Forssell

Sini Forssell
projektkoordinator
tfn. 050 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

 

Takaisin opintoihin -projektet

Marjo Siltanen
projektchef
tfn. 050 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi

Atte Rimppi

Atte Rimppi
projektkoordinator
tfn. 050 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

 

Yhdessä yhteisöksi -projektet

Yhdessä yhteisöksi -hankkeen hankekoordinaattori Tuomas Meriön hiukset on leikattu hyvin lyhyeksi siiliksi, lähes kaljuksi. Hänellä on ruskeat viikset ja lyhyt parta. Tuomaksella on päällään vaalea neule, jonka alta näkyy vaaleansinisen kauluspaidan kaulukset.

Tuomas Meriö
projektkoordinator
tfn 050 308 3825
tuomas.merio@nyyti.fi

Ympäristöahdistuksen mieli -projektet

Elina Marttinen, hänellä on olkapäille ulottuvat vaaleat hiukset, isot mustat korvakorut ja punaiset huulet. Hänet on kuvattu ulkona puun edessä. Hän hymyilee.
Elina Marttinen
sakkunnig, psykolog, PsD
tfn 050 432 0933
elina.marttinen@nyyti.fi

 

Deltidsanställd personal och praktikanter

Milla Järvensivu, praktikant (Produktion av Nyytis podcastserie och kommunikation)
milla.jarvensivu@nyyti.fi

Roosa Lehtinen, praktikant (Ympäristöahdistuksen mieli -projektet).
roosa.lehtinen@nyyti.fi

Laura Suominen, praktikant (Takaisin opintoihin -projektet).
laura.suominen@nyyti.fi

Iiris Särkiniemi, praktikant (Nyytis nätbaserade verksamhet).
iiris.sarkiniemi@nyyti.fi

 

På familjeledighet

Leena Tuuttila
utvecklingschef

Annina Lindberg

Annina Lindberg
projektkoordinator