Onko sinulla sateenkaarevuuteen tai opiskeluyhteisön yhdenvertaisuuden edistämiseen liittyvä ajankohtainen, hyvä, tiukka, hankala, nolo tai muuten vain mainio kysymys, jota et tiedä keneltä kysyä?
Liity matalalla kynnyksellä aamukahvituokioomme Zoomissa ja anna palaa, yritetään yhdessä viisastua! Pistetään yhdessä aamukahvit väärään kurkkuun, sormi suuhun, fiksut päät yhteen ja maailma vähän valmiimmaksi. Tuokioissa puhumme ensisijaisesti suomea, mutta osallistujien kokoonpanosta riippuen, voidaan jutella myös englanniksi tai ruotsiksi.
Ilmoittaudu etukäteen mukaan, niin tiedetään suunnilleen, kuinka monta odottaa paikalle. Ilmoittautumislomakkeella voit halutessasi ilmoittaa etukäteen tai mahdollinen tiukka kysymyksesi QueerMieli-tiimille pohdittavaksi, mutta olet tervetullut mukaan muuten vain höpöttelemään ja seuraamaan keskustelua.
Liittymislinkki:
Liittymislinkki aamukahvituokioon perjantaina 27.2. klo 8.30-9
Tervetuloa mukaan!
