Skip to content

Contact information

Contact information of Nyyti ry and its personnel

Nyyti ry
Elimäenkatu 26      (Entrance: Kuortaneenkatu 1, Helsinki)
FIN-00520 Helsinki
Finland

tel. +358 10 235 7520
e-mail: toimisto@nyyti.fi

Media contacts

Minna Savolainen
Executive Director
tel. +358 44 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi

Personnel


Minna Savolainen
Executive Director
tel. +358 44 589 6117
minna.savolainen@nyyti.fi


Leena Tuuttila
Development Manager
tel. 050 431 8624
leena.tuuttila@nyyti.fi


Harri Helkiö
Organisation Assistant
tel. +358 50 304 0774
harri.helkio@nyyti.fi


Arja Kero
Specialist, Communication and Administration
tel. +358 50 409 0508
arja.kero@nyyti.fi


Päivi Kohta
Specialist, Education Activities and OHJY – Ohjauksella hyvinvointia -project
tel. +358 50 572 4819
paivi.kohta@nyyti.fi


Annu Komulainen
Specialist, Public Relations
tel.+358 50 411 1661
annu.komulainen@nyyti.fi


Sofia Lindqvist
Specialist, Voluntary Work and operations in Swedish
tel. +358 50 349 9294
sofia.lindqvist@nyyti.fi


Laura Porevirta
Coordinator, Nyyti’s Digital Services and MielenTEKoja- project
tel. +358 50 521 0042
laura.porevirta@nyyti.fi

Jaksaa jaksaa -project

Eeva Kolttola
Project Coordinator
tel. +358 50 475 9500
eeva.kolttola@nyyti.fi

mielenTEKoja-project

Naishenkilö, jolla on hyvmyilevät kasvot, vaaleat pitkät hiukset ja sininen pusero
Sanna Seppänen
Specialist
tel. +358 50 553 1744
sanna.seppanen@nyyti.fi


Paju Lehtinen
Designer
paju.lehtinen@nyyti.fi


Linda Lindström
Project Coordinator
tel./Whatsapp +358 50 530 2449
linda.lindstrom@nyyti.fi

Myötätuntoa korkeakouluihin -project


Laura Heimonen
Project Manager
tel. +358 50 476 0940
laura.heimonen@nyyti.fi


Sini Forssell
Project Coordinator
tel. +358 50 599 9514
sini.forssell@nyyti.fi

Takaisin opintoihin -project


Marjo Siltanen
Project Manager
tel. +358 50 449 9360
marjo.siltanen@nyyti.fi


Atte Rimppi
Project Coordinator
tel. +358 50 476 0627
atte.rimppi@nyyti.fi

Yhdessä yhteisöksi -project


Annina Lindberg
Project Coordinator
tel. +358 50 341 7473
annina.lindberg@nyyti.fi

Ympäristöahdistuksen mieli -project


Hanna Rintala
Specialist
tel. +358 50 553 1558
hanna.rintala@nyyti.fi

 

Part-timers

Cecilia Oksanen, Digital Services
cecilia.oksanen@nyyti.fi

Trainees